Binance Pool Now Rachunki dla Najsilniej Wydobywanych Bitcoinów SV Żetony


Binance jest już największą na świecie kryptokurrency exchange. Wydaje się jednak, że firma robi też trochę plusków w górnictwie Bitcoin Satoshi Version (SV). Dane z kryptograficznych statystyk i usług platformy Coin Dance niedawno wykazały, że Binance Pool jest największym górnikiem bloków Bitcoin SV obecnie.

Dominacja Bitcoinów w Basenie Binance’a wciąż długa droga

Jak widać na platformie, basen jest odpowiedzialny za 26,3% wszystkich bloków Bitcoin SV wydobytych, z ramieniem Huobi górniczych na drugim miejscu z dość odległym 13,1%. TAAL zajmuje trzecie miejsce z 11,11 procentami, podczas gdy SVPool i ViaBTC zajmują czwarte miejsce z 10,42 procentami.
Binance uruchomił Binance Pool w zeszłym miesiącu z okazji oficjalnego wejścia do branży górniczej. Basen rozpoczął się jako faza zamknięta-beta, a już poczyniono pewne postępy w zakresie wydobycia Bitcoinów. Jest teraz otwarty dla publiczności.

Basen Binance stanowi część misji giełdy, której celem jest rozwój przemysłu górniczego i zapewnienie górnikom potrzebnych im narzędzi finansowych. Jest on zintegrowany z ekosystemem Binance’a, dzięki czemu użytkownicy mają dostęp do produktów pochodnych giełdy i innych. Basen obsługuje również algorytmy wydobywcze Proof-of-Work (PoW) i Proof-of-Stake (PoS).

Zaczęło się jako narzędzie do wydobywania Bitcoinów, ale powinno minąć trochę czasu zanim Binance Pool znajdzie się na szczycie tych wykresów. Baseny górnicze, takie jak Poolin, BTC.com i Antpool, posiadają obecnie większość udziałów w globalnej działalności górniczej Bitcoin.

Binance’s Frayed History with Bitcoin SV


Jednak Binance Pool ma również znaczącą przewagę na tym froncie. Platforma mogłaby zwabić użytkowników swoimi powiązanymi funkcjami i ekosystemem Binance’a, dając im tym samym możliwość handlu i dostępu do innych usług w trakcie eksploatacji.
Na razie basen będzie musiał osiedlić się z większością w przestrzeni górniczej Bitcoin SV. Jednak kolejnym szczęśliwym zbiegiem okoliczności jest fakt, że sam Bitcoin SV nie jest dostępny w Binance. Najlepsza giełda wycofała ten składnik aktywów w kwietniu 2019 r., wyjaśniając w swoim wpisie na blogu, że waluta nie była zgodna ze standardem.

Jak wyjaśnił Binance, często przeprowadza przeglądy aktywów w celu zapewnienia, że pozostają one zgodne ze standardem i działają optymalnie. Wygląda na to, że Bitcoin SV nie przeszedł testu. Warto również zauważyć, że skreślenie z listy nastąpiło, gdy Craig Wright – twórca i główny zwolennik Bitcoin SV – wyciągnął znaczącą krytykę z szerszej przestrzeni kryptońskiej.

Wright słynie z tego, że chwalił się byciem twórcą Bitcoin Billionaire Satoshi Nakamoto. Na początku ubiegłego roku, dostał się do waśni w mediach społecznościowych z Hodlnaut, użytkownik Twittera za inicjatywą Lightning Torch, który nazwał go oszustem. Wright ostatecznie przyznał Hodlnautowi nagrodę w wysokości 5000 dolarów, obiecując nagrodę każdemu, kto może dać mu konkretny dowód jego tożsamości.

Posunięcie to wywołało masowe załamanie się mediów społecznościowych, a wielu z nich poparło Hodlnaut i wezwało do wycofania Bitcoin SV z listy. W odpowiedzi, Binance szef Changpeng Zhao stwierdził na Twitterze, że Wright nie jest Satoshi i ostrzegł, że jego wymiana w końcu wycofać aktywów, jeśli Wright kontynuował swoje zachowanie.
Wielu uważa, że skreślenie z listy było po prostu sposobem Zhao na uporanie się z zagrożeniem.